ZAWODNICY

Obserwuj drogę naszych judoków po olimpijskie medale

Damian Szwarnowiecki

Polska nadzieja na medal na Igrzyskach Olimpijskich w judo. Damian trenuje judo od 18 lat. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, pucharów Europy i Świata. W 2012 roku zdobył 2 złote medale na mistrzostwach kontynentu w różnych grupach młodzieżowych. W tym samym roku Europejska Federacja Judo ogłosiła go Najlepszym Zawodnikiem Młodego Pokolenia. Na Mistrzostwach Świata w Azerbejdżanie w 2018 roku zajął 5 miejsce, co było największym sukcesem polskiej reprezentacji mężczyzn od 11 lat. W dniu 27.02.2021 r. odbył się Puchar Świata w judo w czeskiej Pradze, na którym Damian zdobył brązowy medal.

Naszym celem jest zakwalifikowanie się Damiana oraz zdobycie medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Sebastian Marcinkiewicz

Sebastian Marcinkiewicz jest członkiem kadry narodowej judo w kategorii do 81 kg i aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w judo. Reprezentant kraju w Mistrzostwach Europy oraz na Mistrzostwach Świata Seniorów, dwukrotny medalista Pucharów Europy (2017) oraz wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w judo we wszystkich grupach wiekowych (2016, 2017, 2018, 2019).

Naszym celem jest zakwalifikowanie się Sebastiana oraz zdobycie medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Arkadiusz Kisielewicz

Arkadiusz Ksielewicz jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w kategorii do 73 kg. Na co dzień łączy treningi judo ze studiami na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Arek jest trenerem judo i dwuboju olimpijskiego. Prowadzi również zajęcia dla osób, które zaczynają swoją przygodę z treningami siłowymi. Jego największe pasje to sport i zdrowie

Arkadiusz Makarewicz

Arkadiusz Makarewicz jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w judo, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Sport i dietetyka to jego największe pasje. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku Żywienie człowieka i dietetyka. Arek jest licencjonowanym instruktorem judo i posiada stopień Mistrzowski 2 DAN. Osiąga również sukcesy w innych dyscyplinach sportów walki, takich jak: sumo, qazaq kuresi i brazylijskie jiu-jitsu. 12 marca 2021 r. Arek zdobył srebrny medal na Pucharze Polski Seniorów w Piasecznie.

SZTAB SZKOLENIOWY

Holistyczne podejście do zawodników

Zbigniew Zamęcki

Trener koordynator

Trener klubu AZS-AWF Wrocław w latach 1978-95, następnie stale od 1995 roku trener KS Gwardia Wrocław oraz trener MKS Juvenia Wrocław od roku 1984 do chwili obecnej, Trener Kadry Narodowej Juniorów w latach 1990-92, Trener Kadry Wojewódzkiej od 1998 roku do chwili obecnej, vice-prezes PZJudo w latach 1995-96, Przewodniczący Rady Trenerów, członek Rady Trenerów PZJudo od 1997 do chwili obecnej, Prezes Dolnośląskiego Związku Judo w latach 1995-96, Vice Prezes Dolnośląskiego Związku Judo od 1996 roku do chwili obecnej.

Patryk Jamiński

Pierwszy trener

Posiada stopień mistrzowski 1. DAN, medalista Mistrzostw Polski w Judo, trenuje judo od 7 roku życia, prowadzi zajęcia dla dzieci w sekcji w Kątach Wrocławskich oraz w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Krakowska 98.

Amit Batra

Trener przygotowania motorycznego

Doktor Nauk o kulturze fizycznej z zakresu fizjologii treningu sportowego. Certyfikowany trener przygotowania motorycznego CSCS - Certified Strength and Conditioning Specialist organizacji NSCA (USA) oraz USAW (USA Weightlifiting Coach). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W 2015 r. Obronił pracę doktorską na temat oceny poziomu wydolności fizycznej w efekcie treningu interwałowego u zawodników sportów walki. Od 1999r. uprawia Taekwon-do ITF, w którym posiada stopień mistrzowski I dan. W latach 2004 -2013 członek kadry narodowej. W 2007 i 2009 roku zdobył tytuł Mistrza Europy i Vice - mistrza świata w konkurencji walk indywidualnych seniorów. Wielokrotny zdobywca Pucharu Europy oraz medali Pucharu świata.

Artur Karapetyan

Fizjoterapeuta

Artur od najmłodszych lat jest mocno związany z ruchem, przez większość życia podróżował po świecie reprezentując swoje imię i Polskę na międzynarodowej scenie tanecznej (Breaking/Breakdance). Jego pasja skłoniła go do zwiększania świadomości na temat swojego ciała i zainteresowania fizjoterapią. Dziś przyjmuje pacjentów w swoim gabinecie w Fight Club "Krakowska 98" we Wrocławiu, szczególnie sportowców i artystów ruchowych, których jak sam mówi - rozumie najlepiej, gdyż sam przechodzi przez podobną drogę

Arkadiusz Makarewicz

Dietetyk

Tomasz Kowalski

Trener techniczny